Wełna z Alpaki

Wełna z alpaki - luksusowa odzież andyjska

Strona główna » Wełna

Alpaki należą do rodziny wielbłądowatych. Żyją na wolności na dużych wysokościach, między innymi na terenie Peru, Boliwii i Chile. Wełna z alpaki znana jest na całym świecie ze swoich niesamowitych właściwości termicznych, oraz imponującego piękna i miękkości.

Ów właściwości są większe u zwierząt hodowanych na otwartych przestrzeniach i dodatkowo na dużych wysokościach, między 4000 – 5000 metrów nad poziomem morza. Z tego właśnie powodu, w naszym sklepie prowadzimy sprzedaż produktów właśnie z wełny alpaki z Peru, gdzie zwierzę żyje sobie naturalnie i swobodnie.

Najwyższej jakości wełna z alpaki (około 90% ogólnej światowej produkcji) pochodzi właśnie z Peru (okolice Cuzko), z której szyte są nasze płaszcze, poncza, kurtki, sukienki, spódnice, narzuty, a nawet skarpety.

W naszym sklepie internetowym, znajdziesz tylko najlepszej jakości odzież, którą kupujemy bezpośrednio od peruwiańskich producentów. Dzięki temu, mamy zaszczyt zaoferować naszym klientom wyłącznie ekskluzywny i ręcznie robiony produkt ze 100% czystej alpaki i w bardzo przystępnych cenach. Oferta, której na pewno nie znajdziesz w żadnym innym sklepie.

Unikalne właściwości

Wysoko w peruwiańskich Andach pochodzi jedno z najlepszych luksusowych włókien na świecie – baby alpaka. Jest niesamowicie miękka z jedwabiście gładką konsystencją. Wełna z alpaki jest tak delikatna, że w przeszłości była zarezerwowana tylko dla rodziny królewskiej Inków.

Dlaczego warto postawić na futro z alpaki?

  • lżejsza i cieplejsza niż zwykła wełna
  • niesamowicie miękka w dotyku i z jedwabistym połyskiem
  • bardzo wygodna i wszechstronna w noszeniu
  • naturalna i w dodatku występuje w dziesiątkach pięknych odcieni
  • posiada właściwości hipoalergiczne
  • włókno alpaki promuje zrównoważone rolnictwo w Andach i zapewnia pracę tutejszej ludności

Alpaki, kuzynki lamy, pasą się na wysokości od 3000 do 5000 metrów nad poziomem morza, na wysokich równinach peruwiańskich Andów. Ich gruba, bogata sierść rośnie naturalnie w ponad 40 odcieniach, od koloru kremowego po bronz i czerń.

Włókno z alpaki jest cieplejsze i mocniejsze niż zwykła wełna, a także bardzo odporne na nasycenie (prawie nie przepuszcza wody). Ponadto, futro z alpak jest hipoalergiczne, ponieważ nie zawiera tzw. lanoliny, która z kolei jest obecna w zwykłej wełnie.

Zauważmy, że peruwiańskie alpaki nie hoduje się tylko i wyłącznie dla samego futra. Strzyże się je raczej z konieczności (raz w roku dla ich własnego zdrowia), aby zapobiec chorobom, które pojawiają się, gdy runo jest zbyt długie, lub splątane. Strzyżenie alpaki to tradycyjna peruwiańska praktyka, która zazwyczaj opiera się na profilaktycznej kosmetyce tego spokojnego i cennego zwierzęcia.

Ile kosztuje wełna z alpaki?

Jak nie trudno się domyślić, prym w hodowli tego przyjaznego zwierzątka wiedzie Ameryka Południowa (głównie Peru i Boliwia). Tylko w tym pierwszym kraju liczebność alpak osiąga ponad 4 milionów. Dodatkowo, chowa się je przede wszystkim w celach spożywaczych i (coraz częściej) dla ich cennego futerka. No dobrze, to ile kosztuje wełna z alpaki? W Polsce cena za włóczkę z alpaki oscyluje w granicach od 10 do 40 zotych w zależności od rodzaju i koloru produktu. Myślę że jest to dobra cena, zważywszy na to, że w zamian otrzymujemy naprawdę świetnej jakości produkt. Oczywiście warto zwracać uwagę na pochodzenie wełny. Jak wiadomo, produkt ze zwierząt wychodowanych W Peru i Boliwii charakteryzuje się najwyższą jakoś